Вегето-судинна дистонія (ВСД) – порушення роботи вегетативної нервової системи, яка відповідає за підтримку внутрішньої рівноваги в організмі й характеризується загальним порушенням самопочуття й стану хворого.
Зустрічається ВСД досить часто - як в дітей (12-25%), так і в дорослих (до 70%). Як наслідок наростаючого сучасного темпу життя, який вимагає повної віддачі внутрішніх ресурсів і сил в процесі навчання і роботи, посилює стресові ситуації. Крім цього, ВСД може розвиватися через гострі та хронічні хвороби, недосипання, неправильний ритм життя та харчування.
Лікування ВСД |
Курс 10 занять ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20% |
|
Чим небезпечна вегето-судинна дистонія?
ЇЇ симптоми заважають людині вчитися і працювати, викликають постійну втому і тривожність. Вегето-судинна дистонія може викликати часті затяжні болі, прискорений пульс і скачки артеріального тиску, метеозалежність, порушення в роботі кишечника й інших внутрішніх органів.
Через вегето-судинну дистонію внутрішні органи й тканини отримують недостатньо кисню. В запущених випадках ВСД призводить до ішемічної хвороби і гіпертонії, а згодом до інсульту та інфаркту.
Які причини ВСД?
ВСД виникає через хвороби нервової центральної системи, інфекційні та застудні захворювання; через затяжну депресію, синдром дефіциту уваги, підвищену дратівливість, збудливість; провокує малорухливий спосіб життя, «сидяча» робота.
Інші причини ВСД:
- емоційні, розумові або фізичні перевантаження;
- гормональні збої, найчастіше зустрічаються у жінок, вагітних і підлітків, пов'язані з гормональною перебудовою організму;
- хвороби ендокринної системи - цукровий діабет, гіпотиреоз;
- патології хребта - шийний остеохондроз, підвивих першого шийного хребця;
- раптова зміна звичних умов - наприклад, переїзд в інший кліматичний або часовий пояс;
- інтоксикація, алергія, надмірне вживання алкоголю;
- куріння, при тривалому палінні робота нервової системи порушується, ВСД може розвинутися і після того, як людина кинула курити;
- хронічні захворювання: бронхіальна астма, хвороба шлунку, панкреатит, коліт;
- спадкова схильність.
Як проявляється вегето-судинна дистонія?
В медицині виділяють кілька типів ВСД. Симптоми вегето-судинної дистонії залежать від виду хвороби. При загостренні ВСД для всіх типів характерні гострі раптові напади - вегетативні кризи.
При вегето-судинній дистонії гіпертонічного типу у людини виникає раптове збудження. Частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск, холонуть ноги, виникає тремтіння.
При ВСД гіпотонічного типу під час нападу з'являється слабкість, задишка, нудота, пітливість. У людини завмирає серце і знижується артеріальний тиск.
При загостренні ВСД за кардіальним типом з'являється різкий, колючий біль в серці, частішає серцебиття, з'являється задишка.
При вегето-судинній дистонії змішаного типу проявляються симптоми різних типів хвороби.
Якщо у Вас регулярно стрибає пульс і кров'яний тиск, турбують болі в грудях і животі на ґрунті сильних переживань і стресу зверніться до фахівця.
Як лікувати вегето-судинну дистонію?
Вегето-судинна дистонія - не привід терпіти неприємні відчуття або ж запасатися ліками. Вирішити проблему можна природнім шляхом, використовуючи сучасний й ефективний метод лікування – Кінезотерапію.
Лікування ВСД слід розпочати з пошуку та усунення факторів, які викликали захворювання. Дотримання правильного режиму дня і фізична активність допоможуть вирішити проблему. Спеціальні вправи дозволяють розслабити одні м'язи та ефективно тонізувати інші.
У реабілітаційному центрі "Твоє Здоров'я" ми пропонуємо лікувально-відновлювальну програму при ВСД, яка розробляється індивідуально для кожного випадку. Лікування поліпшить функцію відділів вегетативної нервової системи, зніме головні болі, усуне шум і важкість в голові. Процедури нормалізують артеріальний тиск, кровообіг головного мозку, обмінні процеси, укріплять м'язи і судини. Зникне тривожність, психічна напруга, депресія, зміцниться імунітет і покращиться самопочуття.
Для профілактики ВСД радимо:
займатися плаванням, бігом, йогою, фітнесом, аеробікою, танцями;
- кататися на велосипеді, лижах;
- приймати контрастний душ;
- побільше часу проводити на свіжому повітрі;
- робити перерви у роботі, не перенапружуватися;
- пити настої з меліси, звіробою, хмелю, м'яти, глоду, валеріани, вони діють заспокійливо, знімають головний біль і протидіють депресії;
- уникати стресу;
- спати протягом доби не менше 8 годин.