Інфаркт міокарда - це пошкодження серцевого м'яза, через гострі порушення у кровообігу. В більшості захворювання починає розвиватися через ішемічні серцеві хвороби, атеросклерозі і гіпертонію, які зумовлюють порушення роботи усієї серцево-судинної системи і загрожують життю потерпілого.
Реабілітація після інфаркту |
Курс 10 занять ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20% |
|
Як сильно пошкоджено серцевий м'яз залежить від розміру ураженої області й від того, наскільки швидко було розпочато лікування. При вдалому результаті за кілька тижнів серцевий м'яз відновлюється, а на місці пошкодження утворюється рубець.
Причини, які значно збільшують ризик розвитку інфаркту міокарда:
- присутність хронічних захворювань серцево-судинної системи;
- малорухливий спосіб життя;
- ожиріння;
- шкідливі звички;
- спадковість (інфаркт або стенокардія у родичів);
- порушення нервової системи (проявляються стресами, перезбудженням та емоційною нестабільністю).
Симптоми інфаркту міокарда:
- Основним проявом інфаркту є біль:
- за характером – інтенсивний, сильний, стискаючий, нерідко відчувається важкість або нестача повітря;
- розташування болю – за грудною або в передсердечній області, з лівої сторони; біль віддає в ліву підлопаточну ділянку, ліву руку, ліве плече або обидві руки, область шиї, нижню щелепу, поміж лопаток;
- часто біль виникає після інтенсивного навантаження;
- триває – більше 10 хвилин. - Шкірні покриви стають надто блідими, виступає холодний піт.
- Непритомний стан.
- Порушення серцевого ритму, дихання із задишкою, можуть бути болі у животі.
- Невелике підвищення температури тіла (у деяких випадках).
Реабілітація після інфаркту
Основним завданням реабілітації після інфаркту є створення оптимальних умов, аби відновити фізичну активність. Реабілітація після інфаркту міокарда передбачає максимальне відновлення функцій організму, порушених хворобою.
Лікувальна фізкультура побудована з врахуванням поступового наростання складності, інтенсивності і тривалості вправ. Навантаження встановлюють індивідуально в залежності від наявності ускладнень. Під час занять лікувальною гімнастикою та фізкультурою в період збільшення рухового режиму важливе значення має контроль за станом пацієнта. Реабілітація після інфаркту потрібна для попередження його ускладнень і зниження ризику чергових приступів, тому необхідно її провести в ранні терміни й у повному обсязі.
Грамотно підібрана комплексна програма реабілітації у центрі «Твоє Здоров’я» дозволить цілковито відновити організм, а значить повернути – свободу руху, радість займатися улюбленою справою та жити на повну силу!