Поліартрит - це запалення декількох суглобів, одночасно або послідовно.
Один з найбільш важких видів цієї хвороби - ревматоїдний артрит, важке автоімунне захворювання, нерідко призводить до інвалідності.
На відміну від артриту, поліартрит, як правило, має системний характер, що значно ускладнює його лікування.
Лікування поліартриту |
Курс 10 занять ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20% |
|
Види і симптоми поліартриту
Поліартрит може виникнути як самостійне захворювання або на тлі іншого захворювання. У першому випадку це первинний поліартрит, у другому - вторинний.
Головні симптоми поліартриту – запалення, біль, почервоніння, припухлість, підвищення температури в області суглобів, ранкова скутість, деформація суглобів.
Із приєднанням артрозу виникають тугорухомість, хрускіт, обмежується рухливість суглобів. Ці симптоми говорять про прогресуюче руйнування хрящових тканин суглобів.
Подагричний поліартрит
Виникає із-за відкладення в суглобах солей сечової кислоти (уратів). Захворювання протікає з періодичними загостреннями - інтенсивним запаленням і болем. У періоди ремісії симптоми зникають.
Ревматоїдний поліартрит
Автоімунне захворювання, в результаті якого виникає характерна деформація суглобів. захворювання вражає симетрично суглоби кистей і стоп.
Псоріатичний поліартрит
Виникає при псоріазі і супроводжується шкірними проявами (бляшками). У деяких випадках поліартрит передує шкірним проявам.
Інфекційний поліартрит
Виникає внаслідок інфекції, як правило, в гострій фазі захворювання. реактивний поліартрит вражає суглоби на тлі кишкової або сечостатевої хронічної інфекції.
Хвороба Бехтерева
Поліартрит, що вражає суглоби хребта, з часом запалення призводить до знерухомлення спини.
Поліартрит пальців рук
Поліартрит пальців рук вважається більшою мірою жіночою, аніж чоловічою хворобою.
Його симптоми і причини можуть відрізнятися, проте спільним є одне - запальний процес, який охоплює кілька суглобів кисті, одночасно або послідовно.
Поліартрит пальців рук на ранній стадії може проявлятися помірними, незначними болями.
Лікування поліартриту
Лікування поліартриту у Реабілітаційному центрі “Твоє Здоров’я” проводиться строго індивідуально. Перш за все, лікар з'ясовує причини виникнення хвороби. У літньому віці поліартрит пальців рук часто виникає внаслідок порушення обмінних процесів і відкладення солей. У молодих людей ця хвороба нерідко є наслідком травм, мікротравм, значних перевантажень суглобів. Причиною запалення суглобів рук може бути автоімунна реакція у відповідь на гостре інфекційне захворювання. Поліартрит може виникнути також на тлі млявого запального процесу в організмі або як алергічна реакція. Кожен з цих випадків вимагає комплексного лікування.
При виборі методів і тактики лікування поліартриту має значення характер запалення, яке зазвичай охоплює не тільки суглобові, але і навколосуглобові тканини (синовіальні оболонки, сухожилля). Чималу роль відіграють також індивідуальні особливості організму.
Симптоми і лікування поліартриту плечового суглоба
Симптоми поліартриту плечового суглоба розвиваються, як правило, поступово. Спочатку в плечі відчувається лише незначний біль. Враження плечових суглобів може бути одночасним (праве і ліве плече) або послідовним, коли спочатку симптоми виникають в одному плечі, а потім поширюються і на друге.
Залежно від характеру симптомів розрізняють простий поліартрит плечового суглоба і плечолопатковий поліартрит. Характерною особливістю обох форм захворювання є обмежена рухливість плеча, посилення болю в плечі при рухах – спробі завести руку за спину, підняти, відвести руку.
В області плечового суглоба знаходиться велике кількість нервів (плечове нервове сплетіння), що визначає високу інтенсивність больового синдрому.
Лікування поліартриту плечового суглоба необхідно почати вже при ранніх симптомах. У цьому випадку прогноз лікування найбільш сприятливий, і в більшості випадків розвиток захворювання вдається зупинити.
Симптоми і лікування ревматизму суглобів
Ревматизм суглобів найчастіше називають ревматоїдним поліартритом, проте це різні захворювання.
Симптоми ревматизму суглобів частіше виникають в молодому віці, зазвичай після перенесених гострих інфекцій. Суглоби вражаються симетрично, причому як правило, захворювання охоплює великі суглоби - плечові, ліктьові, гомілковостопні, колінні. Ревматизм суглобів розвивається повільно і зазвичай має хронічні рецидивні прояви. Небезпека ревматизму полягає, перш за все, в системному ураженні організму. Поряд з суглобами він охоплює всі сполучні тканини організму, включаючи серце та інші внутрішні органи, тому так важливо провести своєчасне комплексне лікування і тим самим уникнути важких ускладнень ревматизму.
Лікування ревматоїдного поліартриту
При діагнозі ревматоїдний поліартрит лікування поліартриту вимагає найбільшого часу і зусиль. Багато залежить від своєчасності початку лікування. В одних випадках вдається значно уповільнити розвиток захворювання, і це вже добре. В інших випадках правильно обрана тактика лікування дозволяє не тільки зупинити розвиток ревматоїдного поліартриту, але навіть повернути його назад.
В результаті лікування вдається досягти значного поліпшення рухових функцій пальців рук, зменшити болі, деформацію, припухлість і інші ознаки запалення суглобових і навколосуглобових тканин. Важливе завдання лікування при діагнозі ревматоїдний поліартрит - попередження ускладнень і поширення процесу на внутрішні органи (серце, нирки) і сполучні тканини.