Офісний синдром - це складний комплекс симптомів, який містить порушення, що проявляються в різних органах і системах. Такий синдром, як правило, розвивається в офісних працівників через вплив шкідливих факторів навколишнього робочого середовища. Тривалість робочого дня в офісі зазвичай становить 8 годин і більшу частину часу працівник перебуває в малорухомому положенні за комп'ютером. Також потрібно брати до уваги й інші фактори розвитку офісного синдрому: стреси, неправильне харчування, велике скупчення людей, велика кількість алергенів, тощо. Сучасні реалії такі, що більшість людей працюють в задушливих кабінетах, за моніторами, для організму такий спосіб життя - стрес.
Лікування офісного синдрому |
Курс 10 занять ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20% |
|
Якщо Ви сприймаєте біль в шиї або спині як норму, помічаєте, що п'ять поверхів по сходах пішки стають випробуванням - це привід переглянути спосіб життя.
Основні причини офісного синдрому
Безумовно, сидячий спосіб життя очолює список невтішних чинників ризику, перш за все, тому що це веде до застою крові у всіх органах і системах, що само по собі є початком будь-якого навіть незначного патологічного процесу.
Далі варто виділити неправильний режим харчування. А в поєднанні з малорухливим перебуванням на робочому місці - це прямий шлях до ожиріння і, як наслідок, розвитку інфаркту та інсульту.
Килимові покриття, м'які меблі та крісла - пряма загроза для здоров'я не тільки алергіків. А відсутність вентиляції і можливості регулярно провітрювати приміщення, безумовно, погіршують ситуацію.
Окремо серед факторів можна виділити психоемоційне напруження і стреси через вічно-загрозливі дедлайни, відволікаючі телефонні дзвінки та перебування у великих скупченнях людей, що неминуче веде до нервозності, емоційних зривів і непереборної втоми.
Симптоми офісного синдрому
Болі спини. Тупий біль між лопатками і в області попереку, пульсуючий біль в суглобах можуть сигналізувати про патології кістково-м'язової системи, зокрема: остеохондрозу, артриту і поліартриту, гіподинамії, та ін. Близько 80% жителів розвинених країн у віці 35- 55 років страждають від подібних захворювань. Ігнорування перерахованих вище ознак згодом призводить до обмеження рухових функцій і розвитку супутніх хвороб.
Тунельний синдром. Приблизно кожен п'ятий користувач комп'ютера страждає таким недугом, причому жінки в основній групі ризику. Безперервне перебування перед монітором протягом чотирьох годин і більше може стати причиною виникнення болю в кисті, слабкості м'язів, відчуття «бігання мурашок» по тілу. Пізніше може з'явитися оніміння в області великого і вказівного пальців. У фіналі - повна втрата рухливості кисті.
Сухість очей, або так званий синдром «сухого ока». Дуже поширене явище, особливо часто зустрічається серед офісних працівників. Як правило, характерними ознаками є відчуття «піску в очах», швидка стомлюваність очей аж до больових відчуттів в очному яблуці і зниження якості зору. Небезпечно це тим, що відсутність належного лікування стане причиною мігрені, а патологічні зміни в сітківці ока загрожують короткозорістю.
Зайва вага. Одне з наймасштабніших явищ сучасності. І головною виною наростання зайвих кілограмів і розвитку ожиріння є відсутність фізичної активності і правильного раціону харчування, що в найближчому майбутньому відгукнеться у вигляді порушення обміну речовин і роботи нирок, артеріальної гіпертензії та атеросклерозу.
Хвороби серця і судин. Як це не сумно, але серцево-судинні ризики займають перші позиції серед основних причин захворювань, що спровокували летальний результат. Все ті ж шкідливі звички, зловживання кавою, неправильне харчування, ненормований робочий графік, стреси і відсутність активності одного разу переможуть опір організму і приведуть до того, що періодично виникатиме відчуття здавленості в грудях, болі при фізичному навантаженні, порушення ритму серця і втрати пам'яті, які є нічим іншим, як ознаками атеросклерозу.
Варикоз. Виникає через куріння, а також внаслідок малорухливого способу життя і багатьма улюбленій позі «нога на ногу». В результаті - запалення вен, тромбофлебіт, набряки на ногах і підвищення артеріального тиску.
Неврологічні хвороби. Ще один наслідок регулярних недосипів, стресів і перевтоми. Серед основних ознак проявів - зниження пам'яті та уваги, розумових здібностей, порушення сну, головні болі, часта зміна настрою, тривожність і депресія.
Лікувальні рухові вправи
Ми підготували для вас декілька підказок, що робити, щоб на роботі не постраждало здоров'я:
- Протягом дня необхідно «розвантажувати» хребет і «розганяти» кров - щогодини влаштовувати 5-10 хвилинні перерви, пройтися, потягуватися, нахили і повороти дуже корисні. Ці дії також допомагають і для профілактики шийного остеохондрозу.
- Також потрібно насичувати організм достатньою кількістю води – в день необхідно випивати, в залежності від маси тіла, не менше 8 склянок води (2 літри).
- Щоб уникнути синдрому «сухого ока» потрібно частіше моргати. Також зволожити слизову і пом'якшити напруження очей допоможе зарядка: закрити повіки і повільно обертати очима в одну і іншу сторону (по 8 разів в кожну сторону), малювати очима цифру 8.
- Кожні 30-40 хвилин розминати кисті рук, робити ними кругові рухи, згинати й розгинати пальці (як по черзі, так і одночасно). Як варіант можна використовувати еластичний гумовий м’ячик або кільце-еспандер і періодично їх стискати.
- Усю нездорову їжу - чіпси, булочки, бутерброди та тортики необхідно замінити повноцінним обідом. Також двічі на день влаштовувати вітамінні перекуси (яблуко, груша, горіхи, селера). Не варто починати ранок з міцної кави, краще з'їсти кашу з овочевим салатом чи зварити вівсянку з фруктами або мюслі і випити склянку свіжовичавленого соку або зеленого чаю.
- Необхідно якомога частіше провітрювати приміщення, свіже повітря запорука гарного настрою.
- Правильне облаштування та освітлення робочого місця - дуже важливі фактори. Необхідно стежити за правильною осанкою: відстань від очей до монітора не повинно бути менше ніж 50 см. Погляд на монітор повинен падати трохи зверху вниз, а не навпаки. Робоче місце повинно бути добре освітлено рівним, м'яким світлом, але не світлом настільної лампи.
Лікування офісного синдрому
Насамперед, необхідно нормалізувати свій спосіб життя. В першу чергу підібрати відповідний режим фізичного навантаження і відпочинку. Звучить банально, але фізичному навантаженню легко знайдеться місце у Вашому розкладі: можна робити нескладні вправи або розминку, головне - регулярність. Крім того збалансувати харчування - подбати про достатню кількість вітамінів, клітковини, мінеральних речовин. Якщо є можливість, краще відвідувати басейн, спортзал, танці.
Якщо такі методи не для Вас, тоді радимо звернутися у наш реабілітаційний центр «Твоє Здоров’я», ми підберемо та підкажемо Вам індивідуальні ефективні, корисні процедури не лише для профілактики офісного синдрому, а для лікування його на будь-якій стадії.