Петля Гліссона (тракційна петля) являє собою широкий шкіряний ремінь-підвіску, що зручно охоплює потилицю та підборіддя. Зверху він надійно кріпиться до упору з тягою, величину якої можна регулювати залежно від показань і міркувань фахівця з реабілітації, що проводить дану процедуру.
Найпоширенішим способом застосування петлі Гліссона є тривале витягування за голову, вважається, що воно найбільш безпечне при будь-яких видах травм шийних хребців. При витягуванні не можна використовувати вантажі більше 4-5 кг і саме застосування петлі має бути нетривалим у часі – вимушене тривале перебування на спині обов'язково змусить хворого послабити тягу або й зняти її зовсім. Правильне витягування петлею Гліссона передбачає використання вантажів перекинутих через блоки.
Показання до застосування
Як правило, витягування шийного відділу хребта петлею Гліссона застосовується в наступних випадках:
- міжхребцева грижа;
- защемлення нерва;
- деформування шиї;
- притуплення м'язових скорочень в області шиї, у даному випадку петля допомагає абсолютному розслабленню і повертає шиї рухливість і еластичність.
Петля Гліссона може бути вкрай необхідним інструментом для людей, які проводять велику частину часу сидячи за комп'ютером. Безпосередньо дана група пацієнтів часто хворіє на таку малоприємну хворобу, як остеохондроз шийного відділу. Це захворювання створює значну кількість проблем, негативно відбиваючись на роботі системи серця і судин, на артеріальному тиску. Тому для тих, хто знаходиться надмірно тривалий час за комп'ютером в сидячому положенні, рекомендовано частіше практикувати витягування шийних хребців за допомогою петлі Гліссона.
Механізм дії петлі Гліссона
Під час виконання процедури витягування відбувається збільшення вертикального діаметра міжхребцевих отворів. Це допомагає усувати набряк та стиснення нервових відростків, що знаходяться навколо хребців. Крім цього, під час витягування хребта, зменшується патологічно висока напруженість м'язів, сухожиль, знижується надмірна збудливість різних відділів центральної нервової системи, що виникає при впливі патологічної пульсації м'язово-суглобового апарату хребта.
Витягування може бути горизонтального і вертикального виду. Також, воно буває сухим (без використання води) та підводним (із використанням води). Для проведення процедури часто використовується додатковий вантаж. Залежно від діагнозу його вага і час застосування можуть бути різними. Все це позитивно впливає на шийні хребці і відростки нервових волокон навколо них, що веде до полегшення стану хворого.
Тракційне витягування хребта на петлі Гліссона
Протягом останніх років фахівці все частіше і частіше звертають увагу на хребетний стовп, який з віком стає вразливим. Зміни в дисках і конфігурації хребетного стовпа є причиною неврологічних захворювань і спостерігаються у 30-85% амбулаторних хворих і практично здорових людей у віці 25-55 років. Хребетний стовп зношується і старіє швидше, ніж більшість систем, що забезпечують життєдіяльність організму. У спинномозковому каналі знаходиться спинний мозок, який забезпечує провідними шляхами життєдіяльність всього організму, і створює необхідні умови для самооновлення внутрішніх органів. Ось чому процеси, що протікають в тілах хребців, міжхребцевих дисках, суглобово-зв'язковому апараті, опосередковано відображаються на стані внутрішніх органів, як і навпаки.
Петля Гліссона є тренажером для функціонального витягування всього хребта, що дозволяє крім зняття навантаження з шийного відділу, відновлювати рух шиї в повному обсязі і, крім того, зміцнювати її зв'язки і м'язи. У деяких пацієнтів у результаті використання тракційної петлі спостерігається, окрім зняття болів в шийно-грудному відділі хребта і голови, поліпшення зору, пам'яті, більш повноцінне сприйняття навколишнього світу.