location icon м. Львів, вул. Кокорудза, 6; Пн-Сб: 8:00-20:00

Ми перетелефонуємо і підберемо зручний для Вас час занять Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо. Очікуйте дзвінка

Instagram facebook

Запишіться на фахову консультацію лікаря, не відкладайте турботу про своє здоров'я

Відправте заявку, щоб записатись на консультацію лікаря

Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів

Кіфоз хребта – С-подібне набуте або спадкове патологічне викривлення хребта надміру нормального вигину (фізіологічного кіфозу хребта), що призводить до появи горба.

Зазвичай має місце кіфоз грудного відділу хребта (випадки шийного і поперекового кіфозу вкрай рідкісні).

Лікування кіфозу
Курс 10 занять
ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20%

Щоб дізнатись ціну курсу вкажіть ім'я та телефон Ми перетелефонуємо та допоможемо Вам підібрати курс лікування та реабілітації Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо за відправлену заявку

Симптоми кіфозу

симптоми кіфозуВикривлення спини при кіфозі грудного відділу хребта має вигляд опуклості, спрямованої назад з кутом більше 45 градусів. Опуклість менше 45 градусів вважається нормальною (фізіологічною) і не є приводом для встановлення діагнозу кіфоз грудного відділу хребта.

Таким чином, наявність грудного кіфозу встановлюється візуально.

При діагнозі грудного кіфозу симптоми мають характер болів в спині і болісного м'язового спазму спини в області кіфотичної деформації. В окремих випадках можливі такі симптоми кіфозу грудного відділу хребта, як слабкість і оніміння в кінцівках, пов'язаних з закріпленням нервових корінців і спинного мозку.

До симптомів грудного кіфозу ускладненої форми відносяться порушення:

 • дихання;
 • травлення;
 • роботи серця.

Причини кіфозу

Причини, за якими виникає кіфоз хребта, можуть бути різними. Залежно від цього виділяються різні види кіфозу:

 1. Найлегшою формою грудного кіфозу є сутулість або постуральний кіфоз грудного відділу хребта, зазвичай виникає в молодому віці, як наслідок неправильної постави.
 2. Більш складний випадок являє собою дегенеративний кіфоз, причиною якого служить прогресуючий остеохондроз хребта, що призводить до зменшення зазору між хребцями та їх дисфункції.
 3. Якщо дегенеративний кіфоз хребта супроводжується защемленням нервових закінчень спинного мозку, він називається компресійним кіфозом.

Кіфоз хребта може бути вродженим або набутим, може виникнути внаслідок травми (посттравматичний кіфоз) або операції (післяопераційний кіфоз).

Природжений кіфоз хребта може виникнути як внаслідок аномалії розвитку хребців, так і через спадковість (генотипний кіфоз).

причини кіфозуПричиною кіфозу також може стати коксартроз, при якому дегенеративно-дистрофічні зміни в тазостегновому суглобі призводять до контрактур з утрудненим згинанням (при коксартрозі з утрудненим розгинанням розвивається лордоз).

Інші причини виникнення кіфозу:

 • рахіт (рахітичний кіфоз);
 • туберкульоз (кіфоз туберкульозний);
 • вікові зміни в літньому віці (старечий кіфоз грудного відділу хребта);
 • параліч м'язів спини (паралітичний кіфоз);
 • м'язова слабкість спини (мобільний кіфоз).

Як лікується кіфоз?

При діагнозі грудний кіфоз – лікування може мати різний ступінь ефективності в залежності від стадії викривлення хребта, а головне, причин виникнення кіфозу. У деяких випадках захворювання, лікування кіфозу хребта є неможливим.

В інших випадках, лікування кіфозу грудного відділу не тільки можливе, але і дозволяє досягати значних результатів. Як правило, у випадку дегенеративного кіфозу хребта, пов'язаного з дистрофічно-дегенеративними змінами міжхребцевих дисків (остеохондроз), включаючи компресійний кіфоз грудного відділу.

Якщо причиною кіфозу стали дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків, лікування кіфозу проводиться одночасно з лікуванням остеохондрозу, яке включає комплекс вправ кінезотерапії та лікувальний масаж.

Комплексне лікування кіфозу дозволяє покращити кровопостачання та обмінні процеси в тканинах міжхребцевих дисків, стимулювати їх відновлення з поступовим збільшенням зазорів між хребцями і зменшенням ступеня викривлення хребта і симптомів кіфозу.

У разі защемлення нервових корінців і спинного мозку – лікування грудного кіфозу дозволяє усунути компресію, і завдяки цьому відновити чутливу і рухову активність кінцівок і усунути больовий синдром (болі в спині).

Кіфоз у дітей

Причина, по якій виникає кіфоз у дітей така ж, що і в сколіозу. Тому основний час виникнення цих двох захворювань збігається - це дитячий та підлітковий вік від 10 до 16-18 років. У цей час відбувається інтенсивний ріст кісткових структур. Дитина буквально «витягується» в висоту, в той час як розвиток м'язового корсету спини відстає, це відбувається тим швидше, чим менше часу дитина приділяє активним іграм і фізичним вправам, сидячи біля телевізора або біля монітора комп'ютера. Надмірне захоплення гаджетами також не йде на користь. Мало того, що воно служить фактором розвитку шийного остеохондрозу, воно ще й сприяє сутулості. А сутулість - один з головних чинників, що викликають кіфоз у дітей.

викривлення хребтаСимптоми, за якими можна визначити кіфоз у дітей, добре помітні. Це видиме збільшення вигину спини в грудному відділі, яке в нормі становить від 30 до 40 градусів. Кіфоз грудного відділу хребта діагностується в разі, якщо цей кут складає 45 градусів і більше. При цьому можна помітити, що живіт у дитини випнутий, плечі опущені і виступають вперед, лопатки відведені назад, груди запалі, тіло нахилене вперед. Виявивши ці ознаки, необхідно терміново почати лікування кіфозу. Краще, якщо воно буде проведено до 16-18 років, оскільки в більш пізньому віці виправити викривлення спини значно складніше.

Лікування кіфозу хребта у дітей

Лікування кіфозу - це, перш за все, вправи лікувальної фізкультури. Курс лікувальних вправ призначається індивідуально для досягнення найбільш швидких і одночасно стійких результатів, формування правильного м'язового корсету.

Вважається, що лікування кіфозу у дорослих становить більш складне завдання, ніж його лікування у дітей та підлітків. Однак це ніяк не відноситься до захворювання, що послужило причиною, по якій виник кіфоз грудного відділу хребта - в першу чергу, до остеохондрозу. Це захворювання цілком успішно лікується методом кінезотерапії.

Лікування кіфозу хребта за методикою кінезотерапії, в першу чергу спрямоване, на усунення напруги і спазмів м'язів спини, зменшення навантаження на хребет, усунення защемлення нервів і пов'язаного з ним больового синдрому, поліпшення кровопостачання, живлення міжхребцевих дисків, відновлення обмінних процесів в тканинах дисків для стимуляції їх самовідновлення.

Лікування грудного кіфозу у реабілітаційному центрі “Твоє Здоров’я” у багатьох випадках дозволяє зупинити розвиток захворювання, зменшити деформацію хребта, запобігти подальшому його викривленню, знизити ризик ускладнень з боку легень, серця, системи травлення, усунути або зменшити основні симптоми кіфозу (в першу чергу, хворобливі відчуття в спині) і тим самим значно підвищити якість життя.

ВІДЕО ВПРАВИ ІЗ ЗАНЯТЬ

Варто знати, що ефективність лікувальних занять за методикою кінезотерапії залежить від правильності виконання вправ та грамотно підібраної програми. Вправи потрібно виконувати під наглядом досвідченого фахівця реабілітолога та на спеціальних антигравітаційних тренажерах. Заняття в звичайних спортзалах не гарантує досягнення позитивного результату.

ВІДГУКИ ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ТА ЛІКУВАННЯ У НАС

Дуже рекомендуємо центр. Особлива подяка реабілітологу пані Ірині. Вона за 2 заняття виправила, те що мучило два роки....

Posted by Ніна Будзинська on Friday, December 4, 2020

РЕКОМЕНДУЮ! 1. Це кваліфіковані фахівці, які допомогли доньці - вирівняти руку після важкого перелому (хоча лікарі...

Posted by Галина Орловська on Monday, November 2, 2020

Найкращий реабілітаційний центр!!! Я прийшла з проблемою в хребті - мала протрузію і здається не одну, лікар оглянув і...

Posted by Mariia Romanova on Monday, November 2, 2020

Хочу вам подякувати за уважність до пацієнтів, привітність а особливо моєму реабілітологу Ігорю ? Реабілітологи...

Posted by Хома Оксана on Thursday, March 12, 2020

Лише приємні враження залишилися після проходження курсу масажу. Тут затишно, чисто, ввічливий та компетентний...

Posted by Віра Дінтер on Wednesday, September 4, 2019

Мала сильну біль у спині. Рекомендували мені різне і масажі і вправити спину, але одного разу шукаючи відповідь на свою...

Posted by Ярослава Ковальчук on Saturday, December 1, 2018

Звернулась в центр на початку вересня з болями у поясниці. Після огляду лікаря порекомендували місячний курс...

Опубліковано Yuliya Andreychuk Неділя, 4 листопад 2018 р.

Ввічливий персонал, сучасне обладнання, хороші спеціалісти, пройдений курс кінезотерапії та дошки Євмінова дав хороший результат на зникнення болі в шиї та спині.?

Опубліковано Оксаною Оксаною Четвер, 11 жовтня 2018 р.

Сидяча робота, затиснута спина. Пройшла курс масажу і відчула полегшення . Почуваю себе добре. Планую курс...

Posted by Оксана Курило on Monday, June 11, 2018
Posted by Ellenka Bondarchuk on Wednesday, April 18, 2018

Прийшла в Твоє здоров'я через болі у шиї і дуже швидкій втомлюваності в кінці кожного робочого дня. Вже знала що маю...

Posted by Christina Kornienko on Tuesday, April 17, 2018

Сидяча робота, біль в спині. Походив на масажі і порадили пройти курс кінезотерапії, уже після місяця занять біль пройшла. Дуже дякую за допомогу!

Posted by Volodymyr Styranivskyy on Monday, April 16, 2018

 

МИ ЗАВЖДИ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ

clock time

Підберемо максимально зручний для Вас час для отримання фахових консультацій та проведення лікувальних занять, як на дому, так і в нас в центрі

Doctor

У нас кращі фахівці у своїй сфері, які забезпечать кваліфіковану допомогу та результативне лікування

running man icon

Ми застосовуємо нехірургічне втручання, використовуючи тільки перевірені сучасні методики

equipment-advantage

Використовуємо передові технології та обладнання для успішного лікування і реабілітації

Реабілітаційний центр "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я"

Ми спеціалізуємось на лікуванні та реабілітації застосовуючи методику кінезотерапії при захворюваннях хребта, суглобів, нервової системи, відновленні після травм, післяопераційних, перед- та післяпологових станах. Унікальність цього методу у використанні індивідуально розроблених рухових вправ на спеціальних тренажерах з навантаженням або без нього, які поліпшують загальний стан хворого, здійснюють коригуючу дію на перебіг захворювання, знімають больові відчуття і сприяють повному одужанню.

Методика кінезотерапії повністю виключає потребу у прийомі медикаментозних препаратів чи в хірургічному (оперативному) втручанні. Вона розрахована на абсолютно всі вікові категорії і бере до уваги поточний стан та індивідуальні особливості організму. Досвідчені фахівці розроблять та підберуть оптимальну програму занять саме для Вас. Ви можете скористатися фаховою консультацією лікаря та пройти сеанси лікувального масажу, який доповнює програми лікування і реабілітації.

Наша адреса: м. Львів, вул. Кокорудза, 6.
Телефон консультанта-адміністратора: 096-081-99-80.

 • tvoie-zdorovia1.jpg
 • tvoie-zdorovia2.jpg
 • tvoie-zdorovia5.jpg
 • tvoie-zdorovia6.jpg
 • tvoie-zdorovia7.jpg
 • tvoie-zdorovia8.jpg
 • tvoie-zdorovia10.jpg
 • tvoie-zdorovia11.JPG
 • tvoie-zdorovia12.jpg
 • tvoie-zdorovia13.jpg
 • tvoie-zdorovia14.jpg
 • tvoie-zdorovia18.JPG
 • tvoie-zdorovia20.jpg
 • tvoie-zdorovia21.JPG
 • tvoie-zdorovia22.JPG
 • tvoie-zdorovia23.jpg
 • tvoie-zdorovia24.jpg
 • tvoie-zdorovia119.jpg
 • tvoie-zdorovia126.jpg

Виникли запитання? Потрібна допомога?

м. Львів, вул. Кокорудза, 6, (096) 081-99-80
© 2021 Реабілітаційний центр "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я". Всі права захищено