location icon м. Львів, вул. Кокорудза, 6; Пн-Сб: 8:00-20:00

Ми перетелефонуємо і підберемо зручний для Вас час занять Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо. Очікуйте дзвінка

Instagram facebook

Запишіться на фахову консультацію лікаря, не відкладайте турботу про своє здоров'я

Відправте заявку, щоб записатись на консультацію лікаря

Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів

Грижа Шморля - це пошкодження хребців через вдавлення в них ділянок міжхребцевих дисків. Існує два основних види цього захворювання - грижа Шморя поперекового відділу хребта і грудного відділу.

Лікування гриж Шморля
Курс 10 занять
ІНДИВІДУАЛЬНА ЗНИЖКА ВІД -5% ДО -20%

Щоб дізнатись ціну курсу вкажіть ім'я та телефон Ми перетелефонуємо та допоможемо Вам підібрати курс лікування та реабілітації Адреса центру вул. Кокорудза, 6, м. Львів
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо за відправлену заявку

Причини грижі Шморя

грижа ШморляГрижа Шморля – продавлювання в кісткову тканину не міжхребцевого диска, а замикаючої хрящової пластини, яка відділяє його від хребця. Міжхребетні диски виконують роль амортизуючих прокладок між хребцями. Завдяки їх наявності хребет здатний витримувати значні вертикальні навантаження. Крім того, ці диски забезпечують рухливість, гнучкість хребта і з'єднання всіх хребців в єдину міцну структуру. Ця структура не тільки забезпечує фізичну активність тіла, але і надійно захищає спинний мозок, який відповідає за іннервацію всього тіла і зв'язок внутрішніх органів і м'язів з головним мозком. Порушення цілісності цієї структури, навіть в одному місці, загрожує найсерйознішими наслідками для нервової регуляції тіла.

Усередині міжхребцевого диску знаходиться пульпозне ядро, яке забезпечує амортизацію. Навколо воно обмежене фіброзним кільцем, а зверху і знизу відокремлене від хребців хрящовою пластиною. Ці хрящові пластини з нижньої і верхньої сторони диска називаються замикаючими. В силу різних факторів хрящова тканина цих пластин стає нестійкою, ламкою. Розламуючись, вона втискається в губчасту кістку хребців. З іншого боку, кісткова тканина хребців може бути пухкою, недостатньо міцною і легко провалюватися від зовнішнього навантаження. В обох випадках навантаження на хребет грає роль безпосередньої причини виникнення грижі Шморля.

Таким чином, серед причин виникнення грижі Шморля можна виділити три фактори:

  • дистрофічні зміни хрящових тканин хребта;
  • слабкість кісткової тканини;
  • надлишкові (неправильні) навантаження на хребет.

Вважається, що в більшості випадків грижа Шморля виникає в силу генетичного фактору. Зокрема, на поверхні замикаючих пластин можуть утворюватися вузлики, які вдавлюються в тіла хребців - вузлики Шморля. Проте, причини, за якими виникає грижа Шморля в ранньому віці (дитячому, підлітковому) і літньому віці, істотно різняться.

У підлітків виникнення грижі Шморя пояснюється нерівномірним зростанням кісткових і м'язових тканин. З тієї ж причини, як правило, виникає і бічне викривлення хребта - сколіоз. Тільки в випадку грижі Шморля вона зазвичай супроводжується сутулістю спини - кіфозом.

Інша причина виникнення грижі Шморля в дитячому, підлітковому і молодому віці –мікротравми хребта при фізичних перевантаженнях, інтенсивних заняттях спортом, підняття важких предметів, занять аеробікою і т.п.

У літньому віці грижа Шморля найчастіше виникає через остеохондроз або розпушення кісткової тканини хребців – остеопороз.

Важливу роль у розвитку грижі Шморля грають м'язові спазми спини, які ускладнюють кровопостачання хребта і одночасно створюють навантаження на хребці і міжхребетні диски.

грижа поперекового відділу хребтв

Грижа Шморля і остеохондроз

Грижа Шморля поперекового відділу хребта (рідше грудного відділу) часто виникає на тлі остеохондрозу, оскільки причини розвитку двох захворювань схожі - це порушення обмінних процесів в хребті. У результаті розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни, що знижують міцність хребетних структур. Головний фактор таких змін - спазми м'язів спини. Ці м'язові спазми створюють постійне навантаження і тиск на міжхребетні диски. Одночасно спазмовані м'язові волокна здавлюють кровоносні судини. Кров надходить до хребта з ускладненням, в недостатній кількості, що значно погіршує живлення хрящових тканин, а значить, і процес їх поновлення. Аналогічним чином на тлі порушення кровопостачання руйнується хрящова тканина в суглобах, коли процес їх зносу випереджає процес відновлення і розвивається артроз (включаючи суглоби хребта з розвитком спондилоартрозу).

При остеохондрозі тиск всередині міжхребцевого диска багаторазово зростає. Це змушує його випирати в сторони. Навколо диску його ядро стримується жорстким фіброзним кільцем, а по торцях зверху і знизу - замикаючими пластинами з хрящової тканини. У місці найменшого опору диск випинається назовні. Якщо не витримує фіброзне кільце, диск випирає в сторону - утворюється пролапс, або протрузія диска. Після цього фіброзне кільце може розірватися, тоді ядро диска видавлюється (випадає) назовні і утворюється міжхребцева грижа. Якщо не витримує замикаюча пластина, вона ламається, і диск продавлюється в губчасту кістку хребця - утворюється грижа Шморля.

Головна відмінність грижі Шморля від міжхребцевої грижі полягає в тому, що при випаданні диска не відбувається защемлення нервових корінців і спинного мозку. Тому в більшості випадків грижа Шморля протікає безболісно. Однак якщо не провести лікування грижі Шморля грудного відділу хребта або поперекового відділу, вона може сприяти розвитку повноцінної міжхребцевої грижі з усіма витікаючими наслідками.

Симптоми грижі Шморля

симптоми грижі шморляПротягом тривалого часу грижа Шморля може ніяк не виявляти себе або проявлятися незначними симптомами на які ми зазвичай не звертаємо уваги.

Найбільш характерні симптоми грижі Шморля - це підвищена стомлюваність спини і/або попереку. Вона проявляється відчуттям втоми, дискомфорту, важкості в попереку або спині особливо після тривалого перебування у стоячому положенні. При фізичних навантаженнях, нахилах тіла можливий помірний біль в спині, який швидко проходить після відпочинку.

При множинному характері грижі Шморля у грудному відділі формується кіфозне викривлення спини - горб. Воно має особливо виражений характер при хворобі Шейєрмана-Мау, коли кут відхилення хребта в грудному відділі може становити від 45 до 75 градусів. При цьому можливі симптоми з боку дихальної та серцево-судинної систем - задишка, тахікардія.

Грижа Шморля поперекового відділу хребта проявляється іншим видом викривлення - лордозом. Характерні симптоми поперекової грижі Шморля - тугорухомість, негнучкість попереку, помірний біль в попереку і ногах.

Біль у спині і попереку при грижі Шморля особливо відчувається в положенні стоячи, а в положенні лежачи значно зменшується або повністю зникає.

Лікування грижі Шморля

Лікування грижі Шморля спрямоване, в першу чергу, на покращення кровообігу в спині і кровопостачанні тканин хребта, нормалізації м'язового тонусу і зміцнення м'язового корсету спини, зняття навантаження на хребет.

Лікар визначає наявність м'язових спазмів і ущільнень, тригерних точок, застійних явищ, характер больового синдрому. Встановлюються обставини виникнення і розвитку захворювання. На основі цих даних формується індивідуальний курс лікування, який гарантує ефективні результати лікування грижі Шморля та супутніх захворювань спини.

Результати лікування грижі Шморля у реабілітаційному центрі "Твоє Здоров'я"

Завдяки індивідуальному підходу та комплексному застосуванню методів терапії:

  • рухливість хребта значно поліпшується, болі в спині проходять;
  • поліпшується постава, значно зменшується ступінь викривлення хребта (кіфоз, лордоз);
  • відновлюється фізична витривалість спини, усувається підвищена стомлюваність попереку і спини;
  • попереджаються ускладнення грижі Шморля;
  • зупиняється розвиток остеохондрозу та його ускладнень.

У результаті лікування грижі Шморля значно підвищується якість життя, працездатність, поліпшується фізичне самопочуття, зникають або значно зменшуються симптоми супутніх захворювань спини - спондилоартриту, спондилоартрозу, остеохондрозу, протрузії диска, міжхребцевої грижі. У цілому відбувається значне оздоровлення хребта.

Чому необхідне лікування грижі Шморля?

Незважаючи на те, що в більшості випадків симптоми грижі Шморя мають помірний характер або зовсім відсутні, це захворювання вимагає серйозного ставлення, оскільки воно небезпечне ускладненнями. Порушення цілісності хребця призводить до нераціональних навантажень на міжхребцеві суглоби, в результаті чого розвивається остеоартроз. Крім того, грижа Шморя провокує розвиток остеохондрозу, спондильозу і такого ускладнення, як міжхребцева грижа.

І головне, грижа Шморля створює значну небезпеку компресійного перелому хребця і серйозної спінальної травми з ураженням спинного мозку і подальшою інвалідністю.

ВІДЕО ВПРАВИ ІЗ ЗАНЯТЬ

Варто знати, що ефективність лікувальних занять за методикою кінезотерапії залежить від правильності виконання вправ та грамотно підібраної програми. Вправи потрібно виконувати під наглядом досвідченого фахівця реабілітолога та на спеціальних антигравітаційних тренажерах. Заняття в звичайних спортзалах не гарантує досягнення позитивного результату.

ВІДГУКИ ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ТА ЛІКУВАННЯ У НАС

Дуже рекомендуємо центр. Особлива подяка реабілітологу пані Ірині. Вона за 2 заняття виправила, те що мучило два роки....

Posted by Ніна Будзинська on Friday, December 4, 2020

РЕКОМЕНДУЮ! 1. Це кваліфіковані фахівці, які допомогли доньці - вирівняти руку після важкого перелому (хоча лікарі...

Posted by Галина Орловська on Monday, November 2, 2020

Найкращий реабілітаційний центр!!! Я прийшла з проблемою в хребті - мала протрузію і здається не одну, лікар оглянув і...

Posted by Mariia Romanova on Monday, November 2, 2020

Хочу вам подякувати за уважність до пацієнтів, привітність а особливо моєму реабілітологу Ігорю ? Реабілітологи...

Posted by Хома Оксана on Thursday, March 12, 2020

Лише приємні враження залишилися після проходження курсу масажу. Тут затишно, чисто, ввічливий та компетентний...

Posted by Віра Дінтер on Wednesday, September 4, 2019

Мала сильну біль у спині. Рекомендували мені різне і масажі і вправити спину, але одного разу шукаючи відповідь на свою...

Posted by Ярослава Ковальчук on Saturday, December 1, 2018

Звернулась в центр на початку вересня з болями у поясниці. Після огляду лікаря порекомендували місячний курс...

Опубліковано Yuliya Andreychuk Неділя, 4 листопад 2018 р.

Ввічливий персонал, сучасне обладнання, хороші спеціалісти, пройдений курс кінезотерапії та дошки Євмінова дав хороший результат на зникнення болі в шиї та спині.?

Опубліковано Оксаною Оксаною Четвер, 11 жовтня 2018 р.

Сидяча робота, затиснута спина. Пройшла курс масажу і відчула полегшення . Почуваю себе добре. Планую курс...

Posted by Оксана Курило on Monday, June 11, 2018
Posted by Ellenka Bondarchuk on Wednesday, April 18, 2018

Прийшла в Твоє здоров'я через болі у шиї і дуже швидкій втомлюваності в кінці кожного робочого дня. Вже знала що маю...

Posted by Christina Kornienko on Tuesday, April 17, 2018

Сидяча робота, біль в спині. Походив на масажі і порадили пройти курс кінезотерапії, уже після місяця занять біль пройшла. Дуже дякую за допомогу!

Posted by Volodymyr Styranivskyy on Monday, April 16, 2018

 

МИ ЗАВЖДИ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ

clock time

Підберемо максимально зручний для Вас час для отримання фахових консультацій та проведення лікувальних занять, як на дому, так і в нас в центрі

Doctor

У нас кращі фахівці у своїй сфері, які забезпечать кваліфіковану допомогу та результативне лікування

running man icon

Ми застосовуємо нехірургічне втручання, використовуючи тільки перевірені сучасні методики

equipment-advantage

Використовуємо передові технології та обладнання для успішного лікування і реабілітації

Реабілітаційний центр "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я"

Ми спеціалізуємось на лікуванні та реабілітації застосовуючи методику кінезотерапії при захворюваннях хребта, суглобів, нервової системи, відновленні після травм, післяопераційних, перед- та післяпологових станах. Унікальність цього методу у використанні індивідуально розроблених рухових вправ на спеціальних тренажерах з навантаженням або без нього, які поліпшують загальний стан хворого, здійснюють коригуючу дію на перебіг захворювання, знімають больові відчуття і сприяють повному одужанню.

Методика кінезотерапії повністю виключає потребу у прийомі медикаментозних препаратів чи в хірургічному (оперативному) втручанні. Вона розрахована на абсолютно всі вікові категорії і бере до уваги поточний стан та індивідуальні особливості організму. Досвідчені фахівці розроблять та підберуть оптимальну програму занять саме для Вас. Ви можете скористатися фаховою консультацією лікаря та пройти сеанси лікувального масажу, який доповнює програми лікування і реабілітації.

Наша адреса: м. Львів, вул. Кокорудза, 6.
Телефон консультанта-адміністратора: 096-081-99-80.

  • tvoie-zdorovia1.jpg
  • tvoie-zdorovia2.jpg
  • tvoie-zdorovia5.jpg
  • tvoie-zdorovia6.jpg
  • tvoie-zdorovia7.jpg
  • tvoie-zdorovia8.jpg
  • tvoie-zdorovia10.jpg
  • tvoie-zdorovia11.JPG
  • tvoie-zdorovia12.jpg
  • tvoie-zdorovia13.jpg
  • tvoie-zdorovia14.jpg
  • tvoie-zdorovia18.JPG
  • tvoie-zdorovia20.jpg
  • tvoie-zdorovia21.JPG
  • tvoie-zdorovia22.JPG
  • tvoie-zdorovia23.jpg
  • tvoie-zdorovia24.jpg
  • tvoie-zdorovia119.jpg
  • tvoie-zdorovia126.jpg

Виникли запитання? Потрібна допомога?

м. Львів, вул. Кокорудза, 6, (096) 081-99-80
© 2021 Реабілітаційний центр "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я". Всі права захищено