location icon м. Львів, вул. Уляни Кравченко, 8; Пн-Сб: 8:00-20:00

Ми перетелефонуємо і узгодимо з Вами час занять на дому
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо. Очікуйте дзвінка
Ми перетелефонуємо і підберемо зручний для Вас час занять
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо. Очікуйте дзвінка

Instagram facebook

Головний реабілітолог Степан Галун

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію

Відправте заявку та отримайте фахову безкоштовну консультацію та заняття у центрі у ПОДАРУНОК за умови запису на курс занять, не відкладайте турботу про своє здоров'я

Сколіоз - S або C подібної форми викривлення хребта. Виникає в дитячому або підлітковому віці і може привести до серйозних ускладнень з боку серцево-судинної та травної систем, органів дихання.

Лікування сколіозу 
Курс 12 занять 
ЗНИЖКА -10%  
Курс 36 занять 
ЗНИЖКА -25%

 


Щоб дізнатись ціну курсу вкажіть ім'я та телефон Ми перетелефонуємо та допоможемо Вам підібрати курс лікування та реабілітації
Ім'я не заповнено
Телефон не заповнено
Дякуємо за відправлену заявку

 

Причини і симптоми сколіозу

сколіоз хребтаОсновна причина сколіозу - невідповідність розвитку м'язових та кісткових тканин у підлітковому віці. Це означає, що кістковий скелет швидко витягується, а м'язові тканини не встигають створити для нього своєрідного підтримуючого корсету. Такий сколіоз називається ідіопатичним і є найбільш поширеним. Провокуючим фактором формування захворювання є носіння важких предметів в одній руці.

Сколіоз прийнято відносити до хвороб росту. Однак якщо його вчасно не вилікувати, він може залишитися на все життя і з часом привести до важких ускладнень.

Ключові симптоми сколіозу - асиметричність тіла (різна висота плечей, лопаток, ліктів, сідниць). Супутні симптоми - малорухливість спини, болі в руках, плечах, у спині та попереку, головні болі, оніміння рук і ніг.

Види і ступені розвитку сколіозу

ступені сколіозуЗалежно від величини деформації хребта, розрізняють чотири ступені сколіозу:

 • сколіоз 1-го ступеня - відхилення хребта на 1-10 градусів
 • сколіоз 2-го ступеня - на 11 - 25 градусів
 • 3-го ступеня - на 26 - 50 градусів
 • 4-го ступеня - відхилення більше 50 градусів.

Сколіоз грудного відділу або торакальний сколіоз має вигляд правобічної дуги. Він пригнічує дихання і може деформувати грудну клітку, викликати легеневу недостатність. Стає причиною постійних болів в спині і швидкого розвитку остеохондрозу.

Як правило, викривлення хребта супроводжується зсувами і ротацією хребців, стійкими м'язовими спазмами, порушенням циркуляції крові і застійними явищами в спині.

Поперековий сколіоз - це викривлення в поперековому відділі хребта у вигляді лівосторонньої дуги, небезпечне розвитком остеохондрозу, протрузій і гриж міжхребцевих дисків. Бічне викривлення хребта в поперековому відділі називається люмбальним сколіозом. Це захворювання може виникнути як в дитячому або підлітковому віці, так і у дорослої людини. У другому випадку провокуючими факторами є остеохондроз поперекового відділу, тривалі м'язові спазми, викликані сидячим способом життя, а також перекіс таза. Зв'язок між тазовою областю та поперековим відділом має обопільний характер. Це означає, що перекіс таза призводить до розвитку поперекового сколіозу та остеохондрозу, а викривлення хребта в поперековому відділі - до перекосу тазу. Першопричиною цього може бути значна різниця в довжині між правою і лівою ногою, тяжка робота пов'язана з перенесенням важких предметів в одній руці, дисплазія кульшового суглоба або значна деформація ніг. З іншого боку, сидячий спосіб життя, надмірна вага, неправильні навантаження на хребет викликають остеохондроз, а потім і міжхребцеві грижі, що призводить до перекосу тазу і викривлення хребта в поперековому відділі.

Викривлення хребта у дітей в поперековому відділі має ті ж загальні причини, що і грудний сколіоз. Це може бути вроджене порушення анатомії хребта - наприклад, люмбалізація при якій кількість крижових хребців менше норми, а кількість поперекових - вище норми, або навпаки, сакралізація, при якій кількість поперекових хребців менше норми, а крижових - вище норми. Проявляється болем у попереку, швидким настанням втоми і неможливістю довго перебувати в одній позі (сидячи, стоячи), зміною ходи (кульгавістю). Поперековий сколіоз провокує защемлення нервових корінців в хребті, що проявляється іррадіюючим болем в ногу та онімінням.

Деформацію хребта в поперековому відділі, як правило, добре помітно зовні. Це дає можливість вчасно визначити викривлення хребта у дітей та провести своєчасне лікування. Слід звернути увагу на такі ознаки, як перекіс таза, неправильні контури талії, різна висота і опущення плечей, асиметричне положення голови - це початкові ознаки поперекового сколіозу.

Більш виражені симптоми - різна висота і помітна розбіжність лопаток. В цьому випадку потрібне лікування сколіозу 2-го ступеня або важчих стадій захворювання.

Викривлення хребта у дітей - це проблема, яку в більшості випадків можна запобігти. Особливо небезпечний вік - період швидкого фізичного зростання. У різних дітей він настає в різний час. Одні діти швидко ростуть вже в дошкільному і молодшому шкільному віці, інші витягуються на очах у 11-14 років. Швидке зростання означає стрімке збільшення висоти скелета. При цьому зростання м'язової маси тіла може відставати, що особливо часто відбувається, коли діти подовгу засиджуються за комп’ютером або біля телевізора, мало грають в рухливі ігри, недостатньо часу проводять на повітрі, в русі.

сколіоз у дітейНеправильна постава за столом - ще одна поширена причина, по якій відбувається викривлення хребта у дітей. Коли діти пишуть, малюють, вони часто сидять, нахилившись до столу і опустивши одне плече вперед. З часом це призводить до одностороннього м'язового гіпертонусу. Після цього їм уже незручно тримати спину рівно, вони швидко втомлюються. Неправильна поза стає звичною, єдино можливою, а м'язовий спазм набуває стійкого характеру. Нерівномірне м'язове навантаження на хребет викликає його викривлення у дітей. Якщо вчасно почати лікування сколіозу, ситуацію можна виправити.

Лікування сколіозу хребта у дорослих

Як правило, сколіоз у дорослих має більш виражену форму і майже завжди супроводжується больовим синдромом. Тому лікування сколіозу хребта у дорослих має свої особливості. Перше, що необхідно зробити - це усунути біль в спині, попереку, шиї. При лікуванні сколіозу у дорослих необхідно враховувати його причину. В одних випадках це наслідок невилікуваного ювенільного або адолесцентного сколіозу, в інших - наслідки травми або захворювання хребта.

Зокрема, сколіоз у дорослих нерідко супроводжується значним остеохондрозом або міжхребцевою грижею. Це вимагає особливого підходу і комплексного лікування.

Методика кінезотерапії при лікуванні сколіозу у реабілітаційному центрі "Твоє здоров'я"

Лікування призначається індивідуально і сприяє природньому розвитку та укріпленню м'язового корсета хребта. Завдяки комплексному впливу досягаються стійкі результати. При сколіозі 1-го і 2-го ступеня деформація хребта корегується. Проходять болі, повністю відновлюється рухливість спини, зникає асиметрія тіла, попереджаються ускладнення. При 3-му і 4-му ступенях вдається значно полегшити симптоми, зменшити величину викривлення і уповільнити або зупинити розвиток захворювання, значно підвищити якість життя.

ВІДЕО ВПРАВИ ІЗ ЗАНЯТЬ

Варто знати, що ефективність лікувальних занять за методикою кінезотерапії залежить від правильності виконання вправ та грамотно підібраної програми. Вправи потрібно виконувати під наглядом досвідченого фахівця реабілітолога та на спеціальних антигравітаційних тренажерах. Заняття в звичайних спортзалах не гарантує досягнення позитивного результату.

ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ТА ЛІКУВАННЯ У НАС

 

МИ ЗАВЖДИ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ

clock time

Підберемо максимально зручний для Вас час для отримання безкоштовних консультацій та проведення лікувальних занять, як на дому, так і в нас в центрі

Doctor

У нас кращі фахівці у своїй сфері, які забезпечать кваліфіковану допомогу та результативне лікування

running man icon

Ми застосовуємо нехірургічне втручання, використовуючи тільки перевірені сучасні методики

equipment-advantage

Використовуємо передові технології та обладнання для успішного лікування і реабілітації

РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я"

Ми спеціалізуємось на лікуванні та реабілітації застосовуючи методику кінезотерапії при захворюваннях хребта, суглобів, нервової системи, відновленні після травм, післяопераційних, перед- та післяпологових станах. Унікальність цього методу у використанні індивідуально розроблених рухових вправ на спеціальних тренажерах з навантаженням або без нього, які поліпшують загальний стан хворого, здійснюють коригуючу дію на перебіг захворювання, знімають больові відчуття і сприяють повному одужанню.

Методика кінезотерапії повністю виключає потребу у прийомі медикаментозних препаратів чи в хірургічному (оперативному) втручанні. Вона розрахована на абсолютно всі вікові категорії і бере до уваги поточний стан та індивідуальні особливості організму. Досвідчені фахівці розроблять та підберуть оптимальну програму занять саме для Вас. Ви можете скористатися безкоштовною консультацією та пройти сеанси лікувального масажу, який доповнює програми лікування і реабілітації.

Наша адреса: м. Львів, вул. Уляни Кравченко, 8 (бічна вулиця Городоцької, навпроти моста на Левандівку).
Телефон консультанта-адміністратора: 096-081-99-80.

 • tvoie-zdorovia1.jpg
 • tvoie-zdorovia2.jpg
 • tvoie-zdorovia3.jpg
 • tvoie-zdorovia4.JPG
 • tvoie-zdorovia5.JPG
 • tvoie-zdorovia6.JPG
 • tvoie-zdorovia7.JPG
 • tvoie-zdorovia8.jpg
 • tvoie-zdorovia9.JPG
 • tvoie-zdorovia10.JPG
 • tvoie-zdorovia11.JPG
 • tvoie-zdorovia12.jpg
 • tvoie-zdorovia13.jpg
 • tvoie-zdorovia14.jpg
 • tvoie-zdorovia15.jpg
 • tvoie-zdorovia16.jpg
 • tvoie-zdorovia17.JPG
 • tvoie-zdorovia18.JPG
 • tvoie-zdorovia19.JPG
 • tvoie-zdorovia20.jpg
 • tvoie-zdorovia21.JPG
 • tvoie-zdorovia22.JPG
 • tvoie-zdorovia23.jpg
 • tvoie-zdorovia24.jpg
 • tvoie-zdorovia25.jpg
 • tvoie-zdorovia26.jpg

Виникли запитання? Потрібна допомога?

м. Львів, вул. Уляни Кравченко, 8, (096) 081-99-80
© 2017-2019 РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР "ТВОЄ ЗДОРОВ'Я". Всі право захищено
Designed By GodDan